Na této stránce najdeš odpovědi na otázky, na které se mě lidé často ptají, když příjde řeč na Bosaki. Pokud bys přesto na svou otázku odpověď nenašel, neváhej mě kontaktovat na info@bosaki.cz.
Na této stránce najdeš odpovědi na otázky, na které se mě lidé často ptají, když příjde řeč na Bosaki. Pokud bys přesto na svou otázku odpověď nenašel, neváhej mě kontaktovat na info@bosaki.cz.
Každá bota je vyrobena na míru a každé chodidlo je jiné - proto se Bosaki nedají předem uvázat a jejich dokončení čeká na tebe. Ten nejjednoduší způsob úvazu jsem natočil na youtube a připravil pro tebe návod na uvázání Bosaki sandálů. Pokud to děláš poprvé, může to zabrat trochu času. Neboj se experimentovat a vyzkoušet různé úvazy - možností je opravdu mnoho. Obecně by měl být úvaz pevný, ale neměl by škrtit. Pokud se ti v sandálech nebude chodit pohodlně (např. ti bude vylézat pata, nebo naopak špička nohy) zkus provázek poutáhnout vepředu nebo naopak vzadu u paty. Správný úvaz je základ ke spokojenému chození "naboso".
Bosaki potřebují ke spokojenému bytí opravdu málo. Občas je stačí umýt ručně ve vlažné vodě a nechat pomalu vyschnout. Pozor - kůže se nesmí sušit na přímém slunci nebo u zdroje tepla (přímo na topení nebo u kamen) protože se pak zcvrkává. Protože kůže časem vysychá, je dobré jí také občas naimpregnovat (stačí opravdu málo, aby noha po podrážce příliš neklouzala).
Uzlík pod podrážkou chvíli ucítíš, ale do týdne se chozením zploští a už o něm nebudeš ani vědět. Časem se úplně ochodí (při intenzivním používání zhruba jednou za sezónu). To se pak provázek provlíkne znovu dírkou, udělá se nový uzlík a celý úvaz se poposune, aby neškrtil. Jako záložní provázek slouží omotávka na vnitřní straně Bosaki.
Jakmile si Bosaki jednou uvážeš na svojí nohu, je velmi jednoduché je nazout a vyzout a není už potřeba nic zavazovat. Prostě do nich vklouzneš a vyrazíš za dalším dobrodružstvím.
Výměna provázku může zabrat i půl hodiny, takže to určitě není na každodenní měnění. Rozhodně ale není problém udělat každou Bosaki sandálku s jiným provázkem!
Bosaki určitě nejsou vhodné pro každou situaci a pro každou nohu. Zejména pokud máš problémy s plochými chodidly je dobré se před tím, než začneš chodit v barefoot obuvi, poradit s pediatrem. Pokud jde o tvé první barefoot sandále, určitě to zkoušej nejdříve jen na malých vzdálenostech (např. hodinu chůze denně, ale je to individuální). Chodidlo si musí zvyknout a taky brzy zjistíš, že chůze vyžaduje větší opatrnost, zejména nelze "bušit" patami do země, jak jsme si zvykli z tlustých pěnových podrážek.
Jedná se o parašutistické lanko paracord s nosností 250 kg. Paracord, neboli padákovka, si zachovává stejnou pevnost a tvar i po namočení nebo zahřátí a uzlíky na něm nekloužou. Bosaki ti tak drží na noze pevně i v dešti nebo vedru. Úvaz se taky dá povolit či přitáhnout v závislosti na prostředí - noha může ve vedru nebo po dlouhé chůzi otéci a úvaz by mohl začít škrtit.
Při obkreslování je důležité držet tužku celou dobu kolmo k papíru, obkreslovat co nejblíže noze a ideálně jen jednou čarou. Čím tenčí tužka bude, tím bude obrys přesnější. Určitě nezapomeň vyznačit body pro upevnění provázku.
Postup: